Szanowni Państwo!

Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele szkół!

 

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną informujemy, iż termin Konkursu z kształcenia słuchu „Co słychać?” zostaje przełożony na dzień 29 marca 2022 r.

 

 TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ ZOSTAJE PRZESUNIĘTY DO 18 MARCA 2022r.

 
 

Dyrekcja Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu

 
 
KONKURS z Kształcenia słuchu Co słychać?

Szanowni Państwo!

Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele szkół!

 

W imieniu własnym oraz całej społeczności Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu pragnę serdecznie zachęcić uczniów szkół muzycznych I stopnia do udziału w organizowanym przez naszą szkołę po raz pierwszy Konkursie z kształcenia słuchu „Co słychać?”.

Konkurs jest adresowany do uczniów starszych klas szkół muzycznych I stopnia regionów: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Szczegółowe informacje i wymagania zawarte są w załączonym Regulaminie Konkursu.

Punktem wyjścia dla naszego Konkursu jest rozumienie kształcenia słuchu jako rozległej przestrzeni muzycznej wyobraźni. Pragniemy kształtować w uczniach umiejętność postrzegania i analizowania zjawisk dźwiękowych nie tylko w „tradycyjnych” dyktandach, ale i w realizacji często nietuzinkowych zadań, z jakimi młodzi muzycy dotychczas mogliw ogóle nie mieć styczności. Inspiracją dla naszego Konkursu jest dedykowany starszym uczniom i studentom wrocławski Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear. Chcemy również młodszym uczniom stworzyć okazję do zabawy ze światem dźwięków – stąd w naszej imprezie oprócz części pisemnej tzw. ścieżka słuchowa polegająca na indywidualnym rozwiązywaniu przygotowanych w kilku salach zadań dźwiękowych.

Konkurs otrzymał honorowy Patronat Prezydenta Miasta Sosnowiec i odbędzie się
29 marca 2022 roku. Do zobaczenia w Sosnowcu!

 

Pozdrawiam,

mgr Dorota Grolik

Dyrektor ZSM Sosnowiec

HARMONOGRAM KONKURSU