OGŁOSZENIA

14 stycznia

2021

KOMUNIKAT

Komunikat w sprawie dalszego kształcenia w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu

 

 

Zgodnie z komunikatem Centrum Edukacji Artystycznej  w Zespole Szkół Muzycznych
w Sosnowcu od 18 stycznia 2021 r. zostaną utrzymane dotychczasowe zasady funkcjonowania kształcenia, czyli realizacja zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość
z możliwością wprowadzenia innego sposobu ich realizacji, w tym także stacjonarnego,
w przypadku gdy dane zajęcia nie mogą być realizowane w sposób zdalny.

 

23 grudnia

2020

Koncert Świąteczny 2020

Zapraszamy do obejrzenia tegorocznego Koncertu Świątecznego w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

22 grudnia

2020

Przybieżeli do Betlejem –  Chór PSM I st

22 grudnia

2020

Sukcesy i Osiągniecia 

Nauczyciele naszej szkoły mimo trwającej pandemii i ograniczeń związanych z prowadzeniem zajęć, przygotowują uczniów i biorą udział w konkursach, uzyskując nagrody. Ze względu na panującą sytuację uczestnicy konkursów przesyłali nagrania wideo swoich programów.

 

I MIEJSCE DLA HANNY KOZIOŁ!

 

Uczennica klasy fortepianu pani Anny Gębskiej zdobyła I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Kolorowe nutki”, który odbył się w listopadzie w Krakowie. Hanna Kozioł, która uczy się w klasie II cyklu sześcioletniego wzięła udział w zmaganiach I grupy wiekowej.

Jury w składzie:

 • dr hab. Piotr Różański (AM w Krakowie)
 • mgr Bożena Dobrowolska
 • mgr Eligiusz Skoczylas

przyznało nagrody, wyróżnienia i dyplomy uczestnictwa.

 

 

RÓŻA KOPEĆ OTRZYMAŁA TYTUŁ LAUREATA!

 

Uczennica klasy skrzypiec pana Michała Burczyka otrzymała tytuł laureata V Ogólnopolskiego Konkursu dla Skrzypków, Altowiolistów, Wiolonczelistów i Kontrabasistów dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, odbywającego się w ramach Festiwalu Forte w Zduńskiej Woli i Poznaniu (grudzień). W konkursie wzięło 327 uczestników, podzielonych na 6 grup wiekowych. Róża Kopeć, uczennica klasy III cyklu sześcioletniego przydzielona została do II grupy wiekowej (klasy III-IV c. 6 i II c. 4). Jury w skład którego weszli m. in.:

 • dr Michał Szałach (AM w Bydgoszczy) – przewodniczący
 • dr hab. Paweł Kukliński (AM w Gdańsku)
 • dr hab. Andrzej Kacprzak (AM w Gdańsku)
 • dr hab. Joanna Krempeć-Kaczor (AM w Bydgoszczy)
 • dr Aleksandra Szwejkowska-Belica (ZSM I i II st. w Częstochowie)

przyznało tytuły laureata, wyróżnienia i dyplomy uczestnictwa.

WYRÓŻNIENIE DLA KACPRA BENDIGA!

Uczeń fortepianu obowiązkowego w klasie pana Jakuba Sikory otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym online w Trzcianie, który odbył się
w dniach 18-20 grudnia 2020 roku.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować dwa kontrastujące utwory. Następnie nagrania zostały zaprezentowane komisji, która dokonała oceny i przyznała nagrody oraz wyróżnienia w oddzielnych kategoriach. Jury obradowało w składzie: prof. Joanna Ławrynowicz-Just – przewodnicząca (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), mgr Elżbieta Hoffman (Akademia Muzyczna w Krakowie), mgr Waldemar Król (Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie. Po przesłuchaniu 154 nagrań, jury postanowiło nagrodzić wyróżnieniem ucznia naszej szkoły.

 

GRZEGORZ GUZERA zdobywcą III miejsca w IX Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach!

W dniach 23-25 listopada 2020 odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Po raz pierwszy w historii konkursów wokalnych dla uczniów szkół muzycznych, przeprowadzono go  sposobem hybrydowym. Jury konkursu wysłuchało i obejrzało nagrania w sali koncertowej szkoły muzycznej w Kielcach. W konkursie wzięło udział 54 uczniów z całej Polski, których podzielono na dwie grupy ze względu na klasę do której uczęszczają: klasy I-II to grupa I i klasy III-IV grupa II.  Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Bogdoł z klasy IV w., prowadzona przez panią Lucynę Jarząbek oraz Marta Florczyk kl. IV w. i Grzegorz Guzera z kl. II w., którzy są uczniami pani Małgorzaty Lasoty.     

Decyzją jury, które obradowało w składzie:

 • dr hab. Adam Zdunikowski – PRZEWODNICZĄCY
 • Anna Jeremus-Lewandowska
 • dr hab. Magdalena Idzik
 • Joanna Woś
 • dr hab. Andrzej Biegun                   

przyznano nagrody i wyróżnienia.

                                           Grzegorz Guzera – baryton, z klasy pani Małgorzaty Lasoty zajął III miejsce w grupie I.   

 

GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

18 grudnia

2020

Wesołych Świąt !!!

30 listopada

2020

INFORMACJA

SZANOWNI PAŃSTWO

INFORMUJEMY, ŻE :

 

 • DO DNIA 3 STYCZNIA 2021 r. WSZYSTKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE REALIZOWANE BĘDĄ Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 2087)

Na podstawie rozporządzenia MEiN umożliwia się

 • indywidualne lub grupowe konsultacjez nauczycielami prowadzącymi zajęcia z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu dyplomowego

oraz

 • inny sposób realizacji zajęć w przypadku, gdy dane zajęcia nie mogą być realizowane w sposób zdalny.

Powyższe sposoby prowadzenia zajęć odbywać się będą na podstawie wniosków, oświadczeń oraz harmonogramu z zachowaniem ogólnoprzyjętych zasad bezpieczeństwa i procedur obowiązujących w szkole w okresie pandemii.

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1960).

Dyrektor szkoły

Dorota Grolik

26 listopada

2020

Szlachetna Paczka

Drodzy Przyjaciele!

Podobnie jak w poprzednich latach, społeczność Naszej szkoły zechciała włączyć się do pomocy w akcję Szlachetnej Paczki. W tym roku opieką staramy się objąć aż dwie rodziny – rodzinę Pani Sylwii oraz rodzinę Pani Pauliny. 

Ze względu na to, że potrzeby rodzin są zróżnicowane, proponujemy zbiórkę dobrowolnych datków pieniężnych lub rzeczy materialnych. W szkole (przy portierni) przygotowaliśmy dwa opisane stanowiska gdzie można składać dary oraz skarbonki na dobrowolne datki. Zbiórka kończy się 4 grudnia, tak by móc na Święta obdarować obie rodziny. Poniżej przedstawiamy potrzeby rodzin.

Mijający rok kalendarzowy nie należał do najłatwiejszych. Pewnie wielu z Nas borykało się z różnymi problemami. Być może są jednak osoby, które bardziej od Nas potrzebują pomocy. Otwórzmy się na nie. Dobro powraca!

 
9 listopada

2020

INFORMACJA – NAUKA ZDALNA

INFORMUJEMY, ŻE

DO DNIA 29 LISTOPADA 2020 r.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE REALIZOWANE BĘDĄ

Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1960)

 

Dyrektor szkoły

Dorota Grolik

4 listopada

2020

UWAGA ORKIESTRY !

UWAGA ORKIESTRY ZSM I i II st!

 

w związku z zarządzeniami dot. sytuacji epidemiologicznej, zajęcia z orkiestr ZSM I i II st w Sosnowcu odbywają się w trybie zdalnym (od 23.10.2020).

       

 1. W pierwszej kolejności każdy Rodzic otrzymał dostęp do zajęć online na szkolnej platformie MC Teams w dniu 30 i 31.10.2020 r.

Zaproszenie do zajęć wysłane zostało na adresy mailowe Rodziców złożone w Sekretariacie. Proszę uważnie przeczytać treść maila.

 

 1. W drugiej kolejności, każdy Uczeń posiadający aktywne SZKOLNE konto MC Teams zostanie dodany do zajęć (od 03.11.2020)

 

 

W celu uzyskania obecności na zajęciach w dniu 23, 24 oraz 30 31.10.2020 r. Uczeń jest zobowiązany odpowiedzieć na wysłane maile z adresu Rodzica.

 

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

Maciej Cisowski

2 listopada

2020

PRACA ZDLANA  – SEKRETARIAT

Szanowni Państwo!

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w naszym mieście i kraju, informujemy, iż sekretariat szkoły od 3.11.2020 r. przechodzi na prace zdalną (do odwołania). W związku z tym wszelkie pytanie i korespondencje prosimy kierować na maila szkoły: 

sekretariat@zsmsosnowiec.pl

29 października

2020

Kształcenie Słuchu –  Dorota Piwowar

Kształcenie słuchu, audycje muzyczne – Dorota Piwowar

Proszę o kontakt mailowy na adres: sztukamgr@tlen.pl tych uczniów, do których 28.10.20 r. nie dotarły materiały związane z nauką zdalną.

Dorota Piwowar

27 października

2020

Kształcenie Słuchu – Dorota Piwowar

Z powodu problemów z dostępem do Internetu, proszę oczekiwać na kontakt ze strony nauczyciela ws. lekcji zdalnych.

Nastąpi to w możliwym najkrótszym terminie jaki będzie możliwy po usunięciu problemów z internetem.

Dorota Piwowar

27 października

2020

Kształcenie słuchu – Agnieszka Zimna

KLASY I/6, II/6, IIIa i IIIb/6!

KSZTAŁCENIE SŁUCHU!

 

Proszę o kontakt mailowy na adres zdalneksztalcenie@gmail.com rodziców, którzy dziś (26.10) nie otrzymali ode mnie maila z wytycznymi dot. zdalnych lekcji kształcenia słuchu.

 

Agnieszka Zimna

24 października

2020

KOMUNIKAT II

INFORMUJEMY,ŻE

W DNIACH 26 PAŹDZIERNIKA 2020 r. – 8 LISTOPADA 2020 r.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE REALIZOWANE BĘDĄ

Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.

 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389 uwzględnione zmiany: Dz. U. z 2020 r. poz. 1830, 1859, 1870) – stan prawny na dzień 24 października 2020r.

 

Dyrektor szkoły

Dorota Grolik

 

 

23 października

2020

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo.

Informujemy, że w Komunikacie Centrum Edukacji Artystycznej w sprawie planowanych zmian w pracy szkół artystycznych      w kontekście ogłoszonych przez Rząd w dniu 23 października 2020r. obostrzeń związanych
z epidemią COVID-19, Centrum Edukacji Artystycznej w porozumieniu z Departamentem Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej zawnioskowało o ograniczenie funkcjonowania szkół artystycznych w okresie od 26 października 2020r. do
8 listopada 2020r. poprzez wprowadzenie realizowania zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z powyższym oczekujemy na ustalenia resortu szkolnictwa artystycznego, które zostaną ostatecznie podjęte po ukazaniu się zmian legislacyjnych w przepisach regulujących.

Prosimy o śledzenie strony internetowej szkoły.

Dyrektor Szkoły

Dorota Grolik

23 października

2020

Uwaga-Organizacja zajęć od poniedziałku

Szanowni Państwo!

Dyrekcja Zespołu Szkól Muzycznych informuje, że od poniedziałku lekcje ogólnomuzyczne będą na prowadzone zdalnie, dla I i II stopnia.

Zajęcia indywidualne bez zmian.

Uwaga!

Dzisiejsze i jutrzejsze (23,24.X) zajęcia orkiestry już będą prowadzone zdalnie. Nauczyciel będzie się kontaktował z rodzicami uczniów. 

22 października

2020

Kacper Bendig – “PIERWSZY..”

W miniony weekend, 17-18 października, organizatorzy odbywającego się dotychczas co dwa lata we Wrocławiu ogólnopolskiego Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear przygotowali dla miłośników kształcenia słuchu – na otarcie łez po odwołanej imprezie – internetowe zadania słuchowe. Autorów najszybciej przesłanych organizatorom poprawnych rozwiązań zagadek muzycznych nagrodzono upominkami. Wśród laureatów tego wyzwania on-line znalazł się uczeń klasy V Instrumentalistyki Szkoły Muzycznej II stopnia w Sosnowcu – KACPER BENDIG, który jako pierwszy przesłał prawidłowe odpowiedzi do aż trzech spośród sześciu zadań. Kacprowi serdecznie gratulujemy! 😊

 

Szczegóły tego wydarzenia można znaleźć tutaj:

https://myear.pl/

21 października

2020

UWAGA ORKIESTRY !!!

UWAGA ORKIESTRY!

Ze względu na sytuację epidemiczną począwszy od bieżącego tygodnia tj. od dnia
21 października 2020 r. orkiestry zostaną podzielone na dwie grupy A i B, które będą uczęszczały na zajęcia prowadzone stacjonarnie na zmianę w kolejnych tygodniach.

Wyjątek stanowi orkiestra smyczkowa Szkoły Muzycznej II stopnia, dla której zajęcia będą się odbywały według dotychczasowego rozkładu zajęć.

W dniach 23 i 24 października 2020 r. zajęcia orkiestr w szkole będą się odbywały dla grup A.

W dniach 30 i 31 października 2020 r. zajęcia orkiestr w szkole będą się odbywały dla grup B.

19 października

2020

Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat ws. funkcjonowania szkoły od dnia 19.X.2020r.

Informuję niniejszym, iż w związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej, od dnia 19 października br. zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – stan na 16.10.2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389 uwzględniona zmiana: Dz. U. z 2020 r. poz. 1830).

Różnorodność problemów nie pozwala na podanie jednego schematu działania.

Każda sprawa będzie indywidualnie rozpatrywana w oparciu przedstawione opinie, wnioski i możliwości organizacyjne.

Wszelkie informacje będą Państwu na bieżąco przekazywane przez Kadrę Kierowniczą, Pedagogów oraz drogą telefoniczną i elektroniczną(e-mail). 

Prosimy sprawdzać na bieżąco sekcje OGŁOSZENIA na naszej stronie www.

W związku z zaistniałą sytuacją proszę wszystkich o współpracę, życzliwość i otwartość na zmienność sytuacji.

Z szacunkiem,
Dorota Grolik – Dyrektor Szkoły

13 października

2020

Procedury bezpieczeństwa

Drodzy rodzice/opiekunowie!

W związku z obecną sytuacją epidemiczną zwracamy się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. Przypominamy, że na terenie budynku szkolnego mogą przebywać tylko rodzice/opiekunowie uczniów klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Kiepury oraz rodzice/opiekunowie posiadający zgodę Dyrektora szkoły.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

7 października

2020

UWAGA ORKIESTRY !!!

UWAGA ORKIESTRY!!!

Od najbliższej soboty tj. 10 października 2020 r. zajęcia orkiestry smyczkowej SM II stopnia oraz orkiestry dętej PSM im Jana Kiepury będą odbywały się na stałe według następującego harmonogramu:

08:30-09:15

SM II st. ork. smyczkowa

sekcja

09:20-10:05

SM II st. ork. smyczkowa

całość

10:10-10:55

SM II st. ork. smyczkowa

sekcja

11:00-11:45

PSM I st. ork. dęta

 

11:50- 12:35

PSM I st. ork. dęta

 

6 października

2020

Ogłoszenie – 14.X.2020 – dniem wolnym od zajęć

INFORMACJA

Dyrekcja ZSM w Sosnowcu informuje, iż dzień

14.X.2020r

jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych

1 października

2020

UWAGA ORKIESTRY !!!

UWAGA ORKIESTRY!!!

W najbliższa sobotę tj. 3 października 2020 r. zajęcia orkiestry smyczkowej SM II stopnia oraz orkiestry dętej PSM im Jana Kiepury odbędą się w następujących godzinach:

08:30-09:15

SM II st. ork. smyczkowa

sekcja

09:20-10:05

SM II st. ork. smyczkowa

całość

10:10-10:55

SM II st. ork. smyczkowa

sekcja

11:00-11:45

PSM I st. ork. dęta

 

11:50- 12:35

PSM I st. ork. dęta

 

 

 

29 września

2020

MŁODZIEŻOWY PROJEKT OBYWATELSKI

Szanowni Państwo!

W związku z otrzymanym pismem z Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM w Sosnowcu dotyczącym odwołania Młodzieżowego i Przedszkolnego Projektu Obywatelskiego, informujemy, że w bieżącym roku nie będzie możliwości składania przez uczniów zgłoszeń projektów.

28 września

2020

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA 

Szanowni Państwo !

Prosimy o zapoznanie się z nowymi

PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA dotyczącymi zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa sars-cov-2 obowiązującymi w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu

25 września

2020

BIBLIOTEKA

W  dniach 25  – 29 IX 2020r.

BIBLIOTEKA  NIECZYNNA

18 września

2020

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Szanowni Państwo!

Prosimy o zapoznanie się z HARMONOGRAMEM ZEBRAŃ (link poniżej), które odbędą się w dniach 28-29 września 2020 r.

Uprzejmie prosimy, aby na zebranie rodziców zgłosił się tylko jeden z rodziców lub opiekunów ucznia oraz aby w czasie pobytu w budynku szkolnym przestrzegać zasad bezpieczeństwa obowiązujących w placówce (dezynfekcja rąk, maseczki).

Prosimy również o obserwowanie strony internetowej szkoły w celu ewentualnej zmiany decyzji co do sposobu przeprowadzenia zebrań, ze stacjonarnego na on-line.

UWAGA ! W dniu zebrań WSZYSTKIE zajęcia teoretyczne oraz indywidualne są ODWOŁANE !

1 5 wrzesnia

2020

Uwaga Klasy p. Agnieszki Zimnej

7 wrzesnia

2020

CHÓR

Uwaga Chór !

7 września

2020

Uwaga! Kl. I C4

UWAGA !!! Klasa I C4 kształcenie słuchu przeniesione z wtorku na poniedziałek godz. 18:20-19:05.

4 września

2020

ORKIESTRA

Uwaga !  Przypominamy, iż zajęcia z orkiestry odbywają się zgodnie z planem.

3 września

2020

Biblioteka

W  dniach 3-4.IX.2020r.   

BIBLOTEKA  NIECZYNNA