Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

KONKURS KS

KONKURS „CO SŁYCHAĆ?” – KOMUNIKAT

 

Z przykrością zawiadamiamy, że – ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 -

Konkurs „Co słychać?” zostaje odwołany.

Odbędzie się on w kolejnym roku szkolnym - 2020/2021. Dokładny termin zostanie ustalony i podany do wiadomości w późniejszym czasie. 

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku ich nie zabraknie. 

Informujemy również, że opłaty wpisowe będą w najbliższym czasie zwracane na konta nadawców.

Do zobaczenia!

 

 

 

 

Serdecznie zachęcamy uczniów szkół muzycznych I stopnia do udziału w organizowanym przez naszą szkołę po raz pierwszy Konkursie z kształcenia słuchu „Co słychać?”.

 

Konkurs jest adresowany do uczniów starszych klas szkół muzycznych I stopnia regionów: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Szczegółowe informacje i wymagania zawarte są w załączonym Regulaminie Konkursu.

 

Punktem wyjścia dla naszego Konkursu jest rozumienie kształcenia słuchu jako rozległej przestrzeni muzycznej wyobraźni. Pragniemy kształtować w uczniach umiejętność postrzegania i analizowania zjawisk dźwiękowych nie tylko w „tradycyjnych” dyktandach, ale i w realizacji często nietuzinkowych zadań, z jakimi młodzi muzycy dotychczas mogli w ogóle nie mieć styczności. Inspiracją dla naszego Konkursu jest dedykowany starszym uczniom i studentom wrocławski Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear. Chcemy również młodszym uczniom stworzyć okazję do zabawy ze światem dźwięków – stąd w naszej imprezie oprócz części pisemnej tzw. ścieżka słuchowa polegająca na indywidualnym rozwiązywaniu przygotowanych w kilku salach zadań dźwiękowych.

 

Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku. Gorąco zapraszamy!

 

PLIKI DO POBRANIA:

 

Regulamin KS

 

KS karta zgłoszenia

 

KS załącznik

 

Harmonogram i informacje