Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

RELACJA Z KONCERTU - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

29.10.2019

    15 października o godzinie 17:00 odbył się w naszej szkole koncert upamiętniający Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to  ustanowione zostało w 1975 roku z inicjatywy ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej przy UNESCO i datowane jest na dzień 1 października. Dziś Dzień Muzyki – swoistego uniwersum łączącego ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, religii i statusie społecznym - jest wydarzeniem obchodzonym w ponad stu krajach, na pięciu kontynentach.

   

    Jak co roku z tej właśnie okazji, na scenie sali koncertowej wystąpili pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami, w których na co dzień muzykują. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję się przekonać, jak dalece różnorodna może być muzyka.

   

    Program koncertu był bardzo urozmaicony. Tego popołudnia można było usłyszeć utwory zróżnicowane: historycznie – od barokowych aż do XX-wiecznych; wykonawczo – kompozycje solowe, duety, kwartety, utwory wokalne i instrumentalne; stylistycznie – od klasycznych arii czy koncertów, przez muzykę inspirowaną folklorem, aż do utworów „jazzująco-rozrywkowych”; narodowościowo – kompozycje polskie obok utworów powstałych w odległych zakątkach świata.

   

    Koncerty z udziałem naszych pedagogów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem sosnowieckiej publiczności. Dużą część słuchaczy zgromadzonych na wtorkowym koncercie stanowili uczniowie sosnowieckiej szkoły, którzy w niemałym napięciu wyczekiwali występów swoich nauczycieli, często po raz pierwszy oglądając ich w innej, bo scenicznej roli.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu – najbliższy z nich już 12 listopada.

 < wszystkie aktualności