Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

OSTATNIE POŻEGNANIE

24.07.2015

        Z  przykrością zawiadamiamy, że 21 lipca 2015 r. zmarła była Dyrektor  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Kiepury i Ogniska Muzycznego w Sosnowcu, mgr Irena Służałek.

 

       W swej działalności, od momentu podjęcia pracy w naszej szkole w 1960 roku,  dała się poznać jako ceniony pedagog w klasie gry na fortepianie. Założyła i prowadziła także zespół wokalny „Wiolinki”              i "Koliberki". Była nie tylko bardzo dobrym nauczycielem – wymagającym i serdecznym w kontaktach          z uczniami, ale także życzliwą, zawsze uczciwą Koleżanką w gronie nauczycielskim, odpowiedzialną          w słowie i czynie. Pełniąc obowiązki Dyrektora  placówki od 1971- 1983 roku dbała o rozwój szkoły, borykając się z pogarszającym się stanem zabytkowego budynku – pałacu H. Dietla, przy ul. Żeromskiego. 

 Przede wszystkim zaś dzięki swej dużej kulturze osobistej i rzetelnej formacji etycznej potrafiła               w zespole pracowników utrzymać dobrą i miłą atmosferę, będąc autotytetem dla uczniów i całego grona pedagogicznego. Wniosła niezaprzeczalnie duży wkład w rozwój kultury w naszym mieście.

 

       Nabożeństwo żałobne śp. Ireny Służałek odbędzie się we wtorek 28 lipca 2015 r.

w kościele św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu, przy Alei Mireckiego o godz. 12.00.

Pozostajemy z wdzięcznością za to, co dla nas zrobiła i za to, że była wśród nas, zachowując Jej osobę     w życzliwej pamięci, także modlitewnej – uczniowie, absolwenci, byli i obecni współpracownicy, koleżanki i koledzy z Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.< wszystkie aktualności