Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW WYDZIAŁU WOKALNEGO

04.11.2015

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW WYDZIAŁU WOKALNEGO SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA W SOSNOWCU z klasy śpiewu pani profesor Małgorzaty Lasoty.

W dniach 26-27 października 2015 odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie IV Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Mieczysława Karłowicza, w którym wzięli udział uczniowie z klasy śpiewu pani profesor Małgorzaty Lasoty: Marcin Ciesielczuk z kl. III, Barbara Dratwińska z kl. IV i Oskar Strumiński z kl. II.  Młodym śpiewakom towarzyszył przy fortepianie pan profesor Marcin Mogiła.

Tym razem lureatką i zdobywczynią II nagrody została Barbara Dratwińska. W Konkursie wzięło udział 38 uczestników przybyłych do Krakowa z całej Polski. Młodzi śpiewacy oceniani byli przez znamienite jury w składzie: przewodniczący prof. Jan Ballarin ( AM w Katowicach), prof. Jerzy Knetig ( UM w Warszawie) i prof. Ludymyla Bozhko-Latsanych (Ukraina). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Laureaci IV Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. M. Karłowicza w Krakowie

 

I miejsce ex equo

Alina Prochowska ZPSMuz. w Krakowie

Artur Plinta PSM I i II stopnia w Katowicach

 

II miejsce

Barbara Dratwińska ZSM w Sosnowcu

 

III miejsce

Tomasz Theil PSM I i II stopnia w Gliwicach

 

Wyróżnienie I stopnia:

Katarzyna Cyganik PSM I i II stopnia w Gliwicach Eliza Iwan ZPSM w Kielcach Piotr Kalina PSM II st. w Krakowie

 

Wyróżnienie II stopnia:

Katarzyna Ignatowicz SM I i II st. w Krakowie, ul. Józefińska Szymon Raczkowski PSM I i II stopnia w Opolu

 

Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni Mieczysława Karłowicza:

Artur Plinta PSM I i II stopnia w Katowicach Piotr Kalina PSM II stopnia w Krakowie

 

Wyróżnienia jury dla akompaniatorów:

Joanna Wąsik PSM I i II stopnia w Opolu

Michał Goławski PSM I i II stopnia w Gliwicach Rafał Gołub ZPSM w Kielcach

 < wszystkie aktualności