Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

KOLEJNY SUKCES BARBARY DRATWIŃSKIEJ I JEJ PEDAGOGÓW

19.01.2016

Młoda śpiewaczka Barbara Dratwińska - sopran, z klasy IV śpiewu solowego pani profesor Małgorzaty Lasoty, wzięła udział w I Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA, który odbył się w dniach 6-10 stycznia 2016 w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

W I kategorii Barbara Dratwińska zdobyła II NAGRODĘ.

 

Pianista, pan Marcin Mogiła otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ dla wyróżniającego się pianisty akompaniatora.

 

W Konkursie wzięło udział ponad 80 wykonawców z Polski i zagranicy. Byli to uczniowie wydziałow wokalnych SzkółMuzycznych II stopnia i studenci wydziałów wokalnych uczelni muzycznych. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Konkursu był ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Uczestników oceniało jury w składzie: prof. zw. dr hab. Piotr Kusiewicz ( AM Gdańsk) - przewodniczący, dr hab. Elżbieta GRODZKA-ŁOPUSZYŃSKA, prof. AM (AM Katowice) – sekretarz prof. zw. dr hab. Urszula KRYGER (AM Łódź) – członek Jury prof. zw. dr hab. Feliks WIDERA (AM Katowice) – członek Jury dr hab. Jolanta OMILJANOWICZ (UMFC Warszawa) – członek Jury dr hab. Władysław SZYMAŃKI, prof. AM (AM Katowice) – członek Jury dyr. Ewa KAFEL (IUiPK „Silesia” w Katowicach) – członek honorowy Jury ks. dr hab. Paweł SOBIERAJSKI (AM Katowice) – członek Jury.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Konkursu: arsetgloria.pl, gdzie można zapoznać się ze szczegółami przebiegu tej wspaniałej imprezy.

Naszej laureatce i jej pedagogom Małgorzacie Lasocie i Marcinowi Mogile serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

                                

 < wszystkie aktualności