Get Adobe Flash playerGet Adobe Flash player

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIANISTYCZNY

16.01.2019

    I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny

   W dniach 10-11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny. Pomysłodawcami i inicjatorami tego wydarzenia muzycznego byli v -ce dyrektor ZSM mgr Jolanta Jarosz oraz kierownik sekcji fortepianu mgr Tomasz Śliwiński.

   Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta miasta Sosnowca pana Arkadiusza Chęcińskiego oraz Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach- prof. dr hab. Władysława Szymańskiego.         

  To święto pianistyczne spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem - na estradzie sali koncertowej ZSM wystąpiło 81 uczniów z 40 szkół muzycznych z całej Polski. Oprócz uczestników z województwa śląskiego, szkoła gościła reprezentantów Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Płocka, Bochni, Nowego Targu i innych.

 

Pianiści z Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu z dużym powodzeniem zaprezentowali swe umiejętności na estradzie i wywalczyli następujące laury:

                                     grupa I

 

wyróżnienie I stopnia - Sandra Kania z kl. Jolanty Jarosz

wyróżnienie II stopnia -  Maja Kaczmarska z kl. Ewy Wilczek

 

                                     grupa II

 

wyróżnienie II stopnia - Emilia Tomczyk z kl. Ewy Wilczek

 

                                     grupa III

 

III miejsce - Alicja Dudała  z kl. Jolanty Jarosz

wyróżnienie - Piotr Fochtman z kl. Tomasza Śliwińskiego

 

Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom sekcji fortepianu za wspaniałą organizację pierwszej edycji konkursu.< wszystkie aktualności